GBD - גולדשטיין, דרוקר, בית הלחמי, עורכי דין ונוטריון

התחדשות עירונית

בשנים האחרונות צובר תחום ההתחדשות העירונית תאוצה, בתמיכתן המלאה של הרשויות, עקב הצורך של כ-40% מהבניינים המשותפים בארץ בחיזוקים מבניים, כהגנה מפני רעידות אדמה. עבור הדיירים, זוהי הזדמנות נפלאה לא רק להבטיח את עצמם ורכושם מנזקים קשים, אלא אף לנצל את חריגות הבניה המותרות להעלאת איכות החיים והשבחת ערך הדירה באופן מהותי.

אף כי, ניהול הפרויקט יכול להיעשות באופן עצמאי, מאחר ומדובר בפרויקט מורכב ויקר, העבודה מוטלת לרוב על יזם חיצוני. היזם, בתמורה לזכויות הבניה הנוספות, המקנות לו בעלות על יחידות הדיור החדשות, מממן את הפרויקט כולו. עסקת נדל"ן מסועפת שכזו, מחיבת השתתפות עורכי דין מומחים, המייעצים ומלווים את הצדדים המעורבים בכל שלבי התהליך; שכן, כל פרט שלא יוסדר ויעוגן בחוזה, עלול להוות בסיס לבעיות בעתיד.

תמ"א 38

תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית, שאושרה על ידי הממשלה בשנת 2005, במטרה לעודד בעלי דירות ומבנים מסחריים, שנמצאים בסיכון גבוה במקרה של רעידת אדמה, לשפץ ולחזק את המבנה מכיסם. בתמורה מעניקה התכנית הנחות במיסוי והטבות נוספות כגון הוספת יחידות דיור, מרפסות, מקומות חניה ופיר מעלית, הרחבת הדירות הקיימות ושיפוץ יסודי של המבנה.

הפרויקטים על פי תמ"א 38 נחלקים לשני סוגים עיקריים:

חיזוק ושיפוץ - עבודות חיזוק, שיפוץ והרחבה של בניינים קיימים.
פינוי בינוי - פרויקטים המבוצעים על פי תיקון שהוסף לתכנית תמ"א 38, המאפשר זכויות בניה דומות עבור בניין חדש, הנבנה במקום הישן. עסקאות כאלו מחיבות את התפנותם של הדיירים למשך זמן הבניה, תוך שמירה קפדנית על זכויותיהם בנכס ומתן בטוחות וערבויות כנדרש לשם הגנה מירבית.

מעוניינים לבצע עסקה בתחום הנדל"ן? לייעוץ ראשוני חינם, בדיקת כדאיות ולתיאום פגישה עם מומחה חייגו 04-8621655

משרדנו עתיר ניסיון בתחומי ההתחדשות העירונית ומאחוריו עסקאות רבות, שנסגרו בהצלחה, הן כנציג בעלי דירות וחברות והן כמייצג צד היזמים. המשרד מתמצא בנבכי החוק ומכיר מקרוב את כל הגורמים הפרטיים והציבוריים המעורבים, דבר המעניק לו יתרון משמעותי בשלבי הייעוץ, הגישור והתכנון המוקדם.
הטיפול המשפטי מתבסס בראש ובראשונה על יחס אישי והקשבה לצרכי הלקוח, על מנת שניתן יהיה להוציא אל הפועל פרויקט, שיענה על דרישות הדיירים וישביע את רצונם. הליווי המשפטי הכרחי למן השלבים הראשונים ויש להמנע מחתימה על חוזים כלשהם למול היזם, טרם נבדקו על ידי מומחה דיני מקרקעין.

משרדנו מעורב בכל שלבי התהליך,החל בייעוץ ראשוני וביצוע בדיקות מקיפות, דרך ליווי, גישור ועריכת הסכמים וכלה בהשלמת העסקה במהירות המירבית ולשביעות רצון הלקוחות.

ייעוץ ראשוני - בדיקת הזכאות וכדאיות הפרויקט
הגדרת יעדים מדויקים
ביצוע בדיקות משפטיות מקדימות - חקירה דקדקנית של מצבו התכנוני והמשפטי של הנכס ובדיקת זכויות הבניה להן הנכס זכאי על פי תמ"א 38.
סקירת הצעות יזמים וההיסטוריה המקצועית שלהם
ליווי התקשרויות עם גורמים חיצוניים ורשויות המעורבים בעסקה
ניהול משא ומתן וגישור בין הצדדים.
ניסוח ועריכת הסכמי נדל"ן מפורטים - שלב זה מחייב התיחסות לסעיפים רבים, שתפקידם הינו הבטחת זכויות הדיירים. בין השאר, יש לוודא מתן ערבויות ובטוחות, קביעת לוחות זמנים וקנסות בגין עכובים, תנאי ביטול התקשרות, הגדרת אחריות, כיסוי ביטוחי ומימון פיקוח בניה.
בדיקה טכנית - בחינה יסודית של המפרטים הטכניים ואישורי תכניות הבניה
תכנון מקיף של היבטי מיסוי מקרקעין
אישור העסקה בערכאות מתאימות ויישומה בפועל
ייצוג משפטי מלא
אישורי נוטריון מוסמך

google-site-verification: googlef78fa556727a7452.html